EN

Prof.Dr. Semih Halezeroğlu

Göğüs Cerrahisi Uzmanı, Acıbadem Maslak Hastanesi, İstanbul

Prof. Dr. Semih Halezeroğlu

Hakkımda

1965 yılında Trabzon’da doğdum. 1987’de Cerrahpaşa Tıp Fakültesi’nden mezun olup Yozgat’ın Çekerek ilçesi Bazlambaç köyünde sağlık ocağı doktoru olarak mesleğe başladım.

Bir yıl sonra ülkemizin alanında en önde gelen hastanelerinden biri olan Heybeliada Göğüs Hastalıkları ve Göğüs Cerrahisi Merkezi’nde göğüs cerrahisi uzmanlık eğitimime başlayıp 1992 yılında uzmanlık belgemi aldım. Uzmanlık tezim ülkemizde ilk kez gerçekleştirilen kapalı göğüs cerrahisi operasyonu, yani torakoskopi hakkında oldu.

2001 yılında İstanbul’daki ilk göğüs cerrahisi doçenti oldum. Aynı yıl Avrupa Göğüs Kalp ve Damar Cerrahisi Yeterlilik Belgesi (Fellow of European Board of Thoracic and Cardiovascular Surgery) almaya hak kazanan ilk Türk göğüs cerrahisi uzmanı oldum. 2002 yılında ülkemizde ilk ve tek olmak üzere Avrupa Göğüs Cerrahları Derneği Yıllık Bilimsel Kongresi'ni gerçekleştirip başkanlığını yaptım.

Prof. Dr. Semih Halezeroğlu2005 yılında 90’dan fazla ülkeden uzman hekimlerin üyesi olduğu dünyanın en büyük göğüs cerrahisi derneği olan Avrupa Göğüs Cerrahları Derneği Başkanlığı’na ilk kez seçilen Türk göğüs cerrahı olma onuruna eriştim. (Resim: Avrupa Göğüs Cerrahları Derneği Başkanlık Madalyası Takılma Seromonisi, Barselona). 2006 yılında Avrupa Göğüs Cerrahisi Okulu'nun kurucu başkanı olup 5 yıl bu görevi sürdürdüm.

2003-2008 yılları arasında Süreyyapaşa Göğüs Hastalıkları ve Göğüs Cerrahisi Merkezi’nde hem başhekim hem de göğüs cerrahisi klinik şefi olarak çalıştım. Bu görevlerimden 2008 yılında kendi arzumla istifa ettim. Başhekimlik görevim sırasında tüm ekibimizle birlikte Süreyyapaşa Hastanesi’ni İstanbul’daki 47 kamu hastanesi içerisinde kalite sıralamasında ikinci sıraya getirmeyi başardık (İstanbul Sağlık Müdürlüğü Kalite İncelemeleri ile). Yine bu esnada 2 kez İstanbul Valiliği’nde sağlık hizmetlerine katkılarım nedeniyle takdirname ile onurlandırıldım. 2012 yılında 29 Ekim Cumhuriyet Balosu'na katılmak üzere Cumhurbaşkanlığımızca Çankaya Köşkü'ne davet edildim.

2008 yılında Üniversiteler Arası Kurul tarafından verilen göğüs cerrahisi profesörü unvanını aldım. 2009 yılından itibaren de mesleğimi en iyi şekilde gerçekleştirme imkânı bulduğum Acıbadem Maslak Hastanesi’nde aynı zamanda Acıbadem Üniversitesi Tıp Fakültesi Göğüs Cerrahisi Anabilim Dalı Başkanı olarak yeni doktorlar yetiştirmeye devam ederek sürdürmekteyim.

semih HalezeroğluBir göğüs cerrahının en önemli çalışma alanı ülkemizde de en sık görülen kanserlerden biri olan akciğer kanserinin cerrahi tedavisidir. Önceleri tüm hastalarda açık yöntemle yapılan akciğer kanseri ameliyatlarında kapalı yöntem, yani VATS, ile ilk akciğer kanseri ameliyatını 2007 yılında gerçekleştirdik. Bu yöntemi daha da geliştirerek tek port VATS adı verilen ve sadece 3 ila 5 cm arası bir kesi ile gerçekleştirilen bugün için dünyadaki hastaya en az zarar verici (minimal invaziv) operasyonu 2022 yılına kadar 3.000’den fazla hastada başarıyla uyguladık.

Bu ameliyatlar 2014 yılında merkezi ABD'de yer alan Cardiothoracic Surgery Network (www.ctsnet.org) editörü tarafından yılın en yaratıcı ve eğitici 10 ameliyatından biri olarak seçildi.

Video: Kapalı akciğer kanser ameliyatı olan hastamızın gerçek yaşam öyküsü

2016 yılında dünya göğüs cerrahları üstadları ameliyat videoları değerlendirmesinde Çin ve ABD'deki meslektaşlarımla birlikte ödüle layık görülen 3 cerrahtan biri oldum.

Resim: Uluslararası Göğüs Cerrahları Üstadları Ödül belgesi

Otuzdan fazla yurt dışı bilimsel toplantılarda davetli konuşmacı olarak konferanslar verdim. Birçok ulusal ve uluslararası kitapta bölüm yazarlığı yaptım. Elliden fazla sayıda uluslararası bilimsel yayın yapma fırsatım oldu.

Prof. Dr. Semih Halezeroğlu

Resim: Japonya Ulusal Kongresi'nde takdim edilirken, Nagoya, 2006

Tüm bu tecrübeler ile hepimizin en önemli ihtiyacı olan sağlığımıza kavuşmakta hizmet vermek ve tüm hastalara yardımcı olmak benim ve ekibimin vazgeçilmez önceliği olmaya devam edecektir.

semih halezeroğlu

prof. dr. semih halezeroğlu

EĞİTİM

  • 1987 yılında İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi’nden mezun oldu.
  • 1992 yılında Göğüs Cerrahisi Uzmanı,
  • 2001 yılında Doçent,
  • 2008 yılında Profesör oldu.
  • 2001 yılında Avrupa Göğüs Kalp ve Damar Cerrahisi Yeterlilik Sertifikası (FETCS) almaya hak kazandı.

MESLEKİ KARİYER

  • Amerikan Hastanesi Göğüs Cerrahisi Bölüm Başkanlığı (2003-2005) (2005 yılında çıkartılan Başhekimlere Tam Gün Yasası nedeniyle bu görevinden istifa etti),
  • Süreyyapaşa Göğüs Hastalıkları ve Göğüs Cerrahisi Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimlik ve Göğüs Cerrahisi Klinik Şefliği (2003-2008),
  • Avrupa Göğüs Cerrahları Derneği Başkanı (2005-2006)
  • İstanbul Bilim Üniveristesi Tıp Fakültesi Göğüs Cerrahisi Anabilim Dalı Başkanlığı (2008-2009)
  • Acıbadem Üniveristesi Tıp Fakültesi Göğüs Cerrahisi Anabilim Dalı Başkanlığı (2009 – halen) görevlerinde bulundu.

Konferans vermek veya bilimsel toplantıda moderatörlük yapmak üzere Avusturya, Almanya, Belçika, Gürcistan, Makedonya, İsveç, İtalya, Fransa, Slovenya, Japonya, Güney Afrika Cumhuriyeti, Suriye, Yunanistan, İskoçya, İngiltere, Portekiz, İspanya, İsviçre, Kosova, Uruguay, Romanya ve Polonya’daki 34 bilimsel toplantıya davetli olarak katıldı.

2004 yılında Japonya’nın Nagoya kentinde düzenlenen Japonya Ulusal Göğüs Kalp ve Damar Cerrahisi Kongresi‘ne konferans vermek üzere davet edilen tek yabancı göğüs cerrahı oldu.

İtalya ve Fransa’da yer alan Avrupa Göğüs Cerrahisi Okulları’nda çok sayıda dersler verdi. Konferans vermek veya bilimsel toplantıda moderatörlük yapmak üzere Avusturya, Almanya, Belçika, Gürcistan, Makedonya, İsveç, İtalya, Fransa, Slovenya, Japonya, Güney Afrika Cumhuriyeti, Suriye, Yunanistan, İskoçya, İngiltere, Portekiz, İspanya, İsviçre, Kosova, Uruguay, Romanya ve Polonya’daki 34 bilimsel toplantıya davetli olarak katıldı.

Türk Akciğer Kanseri Derneği Kurucu Üyeliği ve ülkemizdeki diğer Akciğer Kanserleri Derneği’nde Yönetim Kurulu ve Bilimsel Kurul Üyeliği görevlerinde bulundu.

İngilizce Kitap Bölüm Yazarlığı

1. Chest Surgery, 2015 – Amerika Birleşik Devletleri

2. ESTS Textbook of Thoracic Surgery, 2016 – Avrupa

3. Shiled’s General Thoracic Surgery, 2018

Yurtdışı bilimsel dergilerde yayımlanan makaleler

1. S. Halezeroğlu, M. Çelik, A. Uysal, C. Şenol, M. Keleş, B. Arman. Giant Hydatid Cysts of the Lung. The Journal of Thoracic and Cardiovascular Surgery 1997;113:712-7.

2. S. Halezeroğlu, M. Keleş, A. Uysal, M. Çelik, C. Şenol, G. Hacıibrahimoğlu, B. Arman. Factors Affecting Postoperative Morbidity and Mortality in Destroyed Lung. The Annals of Thoracic Surgery 1997;64:1635-8.

3. S. Halezeroğlu, A. Tekin, A. Koşar, B. Arman. A Survey Analysis of Thoracic Surgeons in Turkey on Mediastinal Investigation of Lung Cancer. Lung Cancer 1998;19:191-196.

4. M. Çelik, S. Halezeroğlu, C. Şenol, M. Keleş, Z. Yalçın, Ş. Ürek, H. Kıral, B. Arman. Video- assisted Thoracoscopic Surgery: Experience with 341 cases. European Journal of Cardio-Thoracic Surgery 1998;14:113-116.

5. M. Celik, C. Senol, M. Keles, S. Halezeroğlu, S. Urek, G. Hacıibrahimoğlu, AA Ersev, B. Arman. Surgical treatment of pulmonary hydatid disease in children: report on 122 cases. Journal of Pediatric Surgery 2000;12:1710- 1713.

6. Klepetko W, Aberg TH, Lerut AE, Grodzki T, Velly JF, Walker WS, Ahren C, Arsovski A, Bellenis I, Bequiri S, Berrisford RG, Branscheid D, Bibicic J, Csekeo A, Drescik I, Dussek J, Erzen J, Furmanik F, Godinho MT, Goldstraw P, Gotti G, Halezeroglu S, Hamzik J, Harustiak S, Hasse J, Hartl P, Hostrup P, Horvat T, Ilic N, Jeyasingham K, Kappetein AP, Kecskes L, Laisaar T, Lampl L, Levasseur P, Maggi G, Magnanelli G, Massard G, Moghissi K, Molnar T, Noirhomme PH, Orlowski T, Pafko P, Petricevic A, Pujol JL, van Raemdonck EM, Ramos Seisdedos G, Ris HB, Salo J, van Schil P, Schmid RA, Thorpe A, Toomes H, Varela A, Varela G, Venuta F, sa Vieira VM, Weder W, Wihlm JM, Zannini P, Marta GM; EACTS/ESTS Working Group on Structures in Thoracic Surgery. Structure of general thoracic surgery in Europe. Eur J Cardiothorac Surg 2001 Oct;20(4):663-8

7. Okur E, Kir A, Halezeroglu S, Alpay AL, Atasalihi A. Pleural tenting following upper lobectomies or bilobectomies of the lung to prevent residual air space and prolonged air leak. Eur J Cardiothorac Surg 2001 Nov;20(5):1012-5

8. Okur E, Halezeroglu S, Somay A, Atasalihi A. Unusual intrathoracic location of a primary germ cell tumour. Eur J Cardiothorac Surg 2002 Oct;22(4):651

9. Baysungur SV, Okur E, Halezeroglu S, Atasalihi A. Papillary carcinoma arising on cervico- mediastinal thyroglossal ductal cyst resected via transcervical and partial upper sternotomy incision. Eur J Cardiothorac Surg. 2002 Nov;22(5):842-4.

10. Koksal C, Baysungur V, Okur E, Sarikaya S, Halezeroglu S.A two-stage approach to a patient with hydatid cysts inside the right pulmonary artery and multiple right lung involvement. Ann Thorac Cardiovasc Surg. 2006 Oct;12(5):349-51

11. Halezeroglu S. Enthusiasm: Where thoracic surgery gets its power. Eur J Cardiothorac Surg. 2006 Dec;30(6):825-6. Epub 2006 Oct 24

12. Yilmaz A, Sulu E, Arinç S, Saltürk C, Okur E, Aksoy F, Halezeroğlu SemihPleomorphic carcinoma of the lung: a report of six cases. Tuberk Toraks. 2007;55(3):290-4.

13. Yağci Tuncer L, Arinç S, Karabay Oğütçü E, Ertuğrul M, Nergiz S, Okur E, Halezeroğlu Semih Cell type accuracy of transthoracic fine needle aspiration in primary lung cancer. Tuberk Toraks. 2007;55(2):148-52

14. Okur E, Tezel C, Baysungur V, Halezeroglu S. Extrathoracic herniation of a lung bulla through a tube thoracostomy site. Interact Cardiovasc Thorac Surg. 2008 Sep 23.

15. Okur E, Baysungur V, Tezel C, Sevilgen G, Ergene G, Gokce M, Halezeroglu S.Comparison of the single or double chest tube applications after pulmonary lobectomies. Eur J Cardiothorac Surg. 2008 Oct 15.

16. Okur E, Tezel C, Baysungur V, Halezeroğlu Semih Partial resection of persistent left superior vena cava for a T4 lung cancer. J Thorac Cardiovasc Surg. 2008 Oct;136(4):1080-1.

17. Arinc S, Alpay L, Okur E, Köksal C, Sogukpinar O, Kosif A, Halezeroglu S, Atasalihi A. Recurrent pulmonary hydatid disease: Analysis of ten cases. Surg Today. 2008;38(11):983-6. Epub 2008 Oct 29.

18. Yilmaz A, Damadoglu A, Salturk C, Okur E, Tuncer L, Halezeroglu S. Delays in the Diagnosis and Treatment of Primary Lung Cancer: Are Longer Delays Associated with Advanced Pathological Stage? Upsala J Med Sci 113 (3): 287-296, 2008

19. Halezeroglu S. Pulmonary resection after pneumonectomy: preoperative mediastinal assessment and resection method of choice. Eur J Cardiothorac Surg. 2009 Feb;35(2):37

20. Baysungur V, Okur E, Tuncer L, Halezeroglu S. Sequential right upper sleeve lobectomy and left pneumonectomy for bilateral synchronous lung cancer. Eur J Cardiothorac Surg. 2009 Feb 10.

21. Okur E, Baysungur V, Tezel C, Sevilgen G, Halezeroglu S. Lingual inferior segmentectomy for a 7-cm pulmonary arteriovenous malformation. Thorac Cardiovasc Surg. 2009 Jun;57(4):243-4. Epub 2009 May 20.

22.Karagöz T, Yazicioğlu Moçin O, Pazarli P, Senol T, Yetiş Duman D, Duman G, Saltürk C, Unal O, Halezeroğlu Semih The treatment results of patients with multidrug resistant tuberculosis and factors affecting treatment outcome. Tuberk Toraks. 2009;57(4):383-92.

23. Demirhan R, Onan B, Oz K, Halezeroglu S. Comprehensive analysis of 4205 patients with chest trauma: a 10-year experience. Interact Cardiovasc Thorac Surg. 2009 Sep;9(3):450-3. Epub 2009 Jun 18.

24. Gokce M, Okur E, Baysungur V, Ergene G, Sevilgen G, Halezeroglu S. Lung decortication for chronic empyaema: effects on pulmonary function and thoracic asymmetry in the late period. Eur J Cardiothorac Surg. 2009 Oct;36(4):754-8. Epub 2009 Jun 16.

25. Halezeroglu S, Akcevin A. Extrapleural pneumonectomy for pyothorax- associated lymphoma. Interact Cardiovasc Thorac Surg. 2009 Sep;9(3):554-5. Epub 2009 Jun 16.

26. Rocco G, Rendina EA, Venuta F, Mueller MR, Halezeroglu S, Dienemann H, Van Raemdonck D, Hansen HJ. The use of sealants in modern thoracic surgery: a survey. Interact Cardiovasc Thorac Surg. 2009 Jul;9(1):1-3. Epub 2009 Apr 8.

27. Okur E, Arisoy Y, Baysungur V, Gokce M, Sevilgen G, Ergene G, Halezeroglu S.Prophylactic intraoperative pneumoperitoneum decreases pleural space problems after lower lobectomy or bilobectomy of the lung. Thorac Cardiovasc Surg. 2009 Apr;57(3):160-4. Epub 2009 Mar 27.

28. Okur E, Baysungur V, Tezel Ç, Ergene G, Sevilgen G, Halezeroğlu SemihComparison of perioperative results of conventional versus thoracoscopic lobectomy for clinical stage I lung carcinoma. Turkish Journal of Thoracic and Cardiovascular Surgery. 2009 July;17(3)

29. Uskul BT, Baysungur V, Aksoy F, Turan FE, Sevilgen G, Turker H, Halezeroglu S.Combinde use of transbronchial needle aspiration and PET/CT in mediastinal nodal staging of non small cell lung cancer. Multidisiplinary Respiratory Medicine 2009;4(1):8-14

30. Baysungur V, Tezel C, Okur E, Ergene G, Ozvaran K, Halezeroglu S. An unusual presentation of Castleman’s disease. Respirology. 2010 Aug;15(6):1012-4. Epub 2010 Jul 12.

31. Baysungur V, Tezel C, Ergene G, Sevilgen G, Okur E, Uskul B, Halezeroglu S. The autologous pleural buttressing of staple lines in surgery for bullous lung disease. Eur J Cardiothorac Surg. 2010 Dec;38(6):679-82. Epub 2010 Jun 23.

32. Bergmann JF, Cohen AT, Tapson VF, Goldhaber SZ, Kakkar AK, Deslandes B, Huang W, Anderson FA Jr; ENDORSE Investigators. Venous thromboembolism risk and prophylaxis in hospitalised medically ill patients. The ENDORSE Global Survey. Thromb Haemost. 2010 Apr;103(4):736-48.

33. Okur E, Dilek I, Saygi A, Halezeroglu S. Thorac Cardiovasc Surg. A patient with massive hemoptysis treated by videothoracoscopic clipping of the causative aberrant artery. 2010 Jun;58(4):253-4. Epub 2010 May 31.

34. Okur E, Baysungur V, Tezel C, Ergene G, Okur HK, Halezeroglu S. Streptokinase for malignant pleural effusions: a randomized controlled study. Asian Cardiovasc Thorac Ann. 2011; 19: 238-43.

35.Tezel C, Okur E, Baysungur V, Cardak E, Halezeroğlu S. A rare cause of hemopneumothorax: an aberrant systemic artery. Ulus Travma Acil Cerrahi Derg. 2011 May;17(3):280-2

36. Baysungur V, Tezel C, Okur E, Demirhan R, Kutlu B, Halezeroğlu S. Quality of life assessment six months after lobectomy for lung cancer: video-assisted thoracoscopic surgery versus thoracotomy. Turk Gogus Kalp Damar Cer Derg 2011;19(2):207-212

37. Tezel C, Varer P, Baysungur V, Okur E, Halezeroğlu S. Spontaneous pneumomediastinum: report of two cases. Ulus Travma Acil Cerrahi Derg. 2011 Jul;17(4):368-70.

38. Kara M, Halezeroglu S. Double tracheal stenosis. Eur J Cardiothorac Surg. 2012 Jan 20.

39. Ergene G, Baysungur V, Okur E, Tezel C, Sevilgen G, Halezeroglu S. Superiority  of Video-Assisted to Standard Mediastinoscopy in Non-Small-Cell Lung Cancer Staging. Thorac Cardiovasc Surg. 2012 Mar

40. Halezeroglu S, Okur E, Tanyü O. Surgical treatment for hydatid disease. Thorac Surg Clin. 2012 Aug;22(3):375-85.

41.  Kara M, Alzafer S, Okur E, Halezeroğlu Semih The use of single incision thoracoscopic surgery in diagnostic and therapeutic thoracic surgical procedures. Acta Chir Belg. 2013 Jan-Feb;113(1):25-9.

42.  Kara M, Alzafer S, Okur E, Halezeroglu S. The use of single incision thoracoscopic pleurectomy in the management of malignant pleural effusion. Acta Chir Belg. 2013 Jul-Aug;113(4):270-4.

43. Halezeroğlu Semih, Okur E., Thoracic surgery for haemoptysis in the context of tuberculosis: what is the best management approach? J Thorac Dis. 2014 Mar;6(3):182-185.

44. Halezeroğlu S, Migliore M. Management of recurrence after initial surgery for malignant pleural mesothelioma: a mini-review. Future Oncol. 2015;11(24 Suppl):23-7.

45. Halezeroğlu S, Okur E, Ergene G. Single-Incision Video-Assisted Thoracic Surgery for an Extralobar Sequestration in a Child. Innovations (Phila). 2016 Jan-Feb;11(1):64-6.

46.Migliore M, Halezeroglu S, Molins L, Van Raemdonck D, Mueller MR, Rea F, Paul S. Uniportal video-assisted thoracic surgery or single-incision video-assisted thoracic surgery for lung resection: clarifying definitions. Future Oncol. 2016 Dec;12(23s):5-7. Epub 2016 Oct 7.

47. Halezeroğlu S. Advantages and disadvantages of single incision VATS in major anatomical resection for lung cancer. J Vis Surg 2017;3:115.

48. Migliore M, Halezeroglu S, Lerut A.  Surgery for “advanced” lung and esophageal cancer: new horizons or false dawn? Future Oncol. 2018 Mar;14(6s):1-4. doi: 10.2217/fon-2018-0212.

49.Halezeroğlu S. Single incision video-assisted thoracic surgery pneumonectomy for centrally located lung cancer. Future Oncol. 2018 Mar;14(6s):41-45. doi: 10.2217/fon-2017-0422.

50. Halezeroğlu S. Uniportal video-assisted thoracic surgery lobectomy in a patient with carcinoid tumor located at the orifice of the right lower lobe. J Thorac Dis.2017 Sep;9(9):3288-3292. doi: 10.21037/jtd.2017.07.62.

Yurtdışında Davetli Konuşmacı olarak katıldığı bilimsel toplantılar

1. Portoroz, Slovenya, 1998 Uluslararası Bilimsel Komite Üyesi ve Sözlü Bildiriler Oturum Başkanlığı: VI. European Conference on General Thoracic Surgery, 22-24 Ekim 1998

2. Nancy, Fransa, 1999 Sözlü Bildiriler Oturum Başkanlığı: VIIth. European Conference on General Thoracic Surgery, 21-23 Ekim 1999

3. Lizbon, Portekiz, 2001 Sözlü Bildiriler Oturum Başkanlığı: 1st Joint Meeting of European Association for Cardiothoracic Surgery & European Society of Thoracic Surgeons, 16-19 Eylül 2001

4. Kos Adası, Yunanistan, 2002 Davetli konuşmacı/Panelist: Cardithoracic Surgery in Turkey: First Balkan Thoracic and Cardiovascular Surgery Congress, 6-8 Eylül 2002

5. Şam, Suriye, 2002 Konferans: Surgical Management of Destroyed Lung. The 6th International Conference of the Arab Thoracic Association, 22-24 Ekim 2002

6. Viyana, Avusturya, 2003 Konferans: Mezuniyet sonrası eğitim kursu: Göğüs Yaralanmaları. 2nd Joint Meeting of European Association for Cardiothoracic Surgery & European Society of Thoracic Surgeons, 12-15 Ekim 2003

7. Zürih, İsviçre, 2004 Davetli Konuşmacı ve Oturum Başkanı, 1st Spring Meeting of ESTS, Mart 2004

8. Nagoya, Japonya, 2004 Konferanslar: 1. Surgical managemet of destroyed lung, 2. Thoracic Surgery in Europe. 47. Kansai Assoc. for Thoracic Surgery, 2004

9. Leipzig, Almanya, 2004 Sözlü Sunumlar Oturum Başkanlığı, 3rd Joint Meeting of European Association for Cardiothoracic Surgery & European Society of Thoracic Surgeons, 12-15 Eylül, 2004

10. Glasgow, İskoçya, 2004 Mezuniyet sonrası eğitim kursunda ders: Surgical Management on Multi-drug resistant TB. 14th Annual Congress of European Respiratory Society, 4-8 Eylül 2004

11.  Bergamo, İtalya, 2004 Öğretim görevlisi, Level II, European School of Cardio- Thoracic Surgery, Bergamo, 2004

12. Atina, Yunanistan, 2005 Panelist (Surgery for Bronchiectasis) ve Oturum Başkanı, 2nd Spring Meeting of ESTS, 1-2 Nisan 2005

13. Varna, Bulgaristan, 2005 Davetli Konuşmacı (Penetrating Chest Wounds), Annual Congress of Bulgarian Society of Cardiothoracic Surgery, 2005

14. Cambridge Üniversitesi, İngiltere, 2005 Davetli Konuşmacı (Controversies in Surgery for Pleural Diseases), 1st Cambridge Symposium on General Thoracic Surgery, 29-30 Haziran 2005

15. Barcelona, İspanya, 2006 Sözlü Sunumlar Oturum Başkanlığı, 4th Joint Meeting of European Association for Cardiothoracic Surgery & European Society of Thoracic Surgeons, 25-28 Eylül, 2005

16. Cluj Napoca, Romanya, 2006 Dernek Başkanlık Konuşması (Presidential Address) ve oturum başkanlığı, 11-13 Mayıs 2006

17.  Wroclaw Polonya, 2006 Davetli Konuşmacı (Management of Postoperative Empyema) 3rd Congress of Polish Society of Cardio-thoracic Surgeons, 18-20 Mayıs, 2006

18. Stockholm, İsveç, 2006 Sözlü Sunumlar Oturum Başkanlığı, 4th Joint Meeting of European Association for Cardiothoracic Surgery & European Society of Thoracic Surgeons, 9-13 Eylül 2006

19. Napoli, İtalya, 2006 Sözlü Sunumlar Oturum Başkanlığı, Vesuvian Intercative Thoracic Course, 21-22 Eylül 2006

20.  Leuven, Belçika, 2007 Sözlü Sunumlar Oturum Başkanlığı, European Society of Thoracic Surgeons 15. Yıllık kongre, 3-6 Haziran, 2007

21.  Timisoara, Romanya, 2008 Davetli Konuşmacı (Controversial issues in preoperative staging of lung cancer with PET-CT) Romanian National Conference of Thoracic Surgery, 3-5 Nisan 2008

22.  Bologna, İtalya, 2008 Sözlü Sunumlar Oturum Başkanlığı, European Society of Thoracic Surgeons, 16. Yıllık kongre, 8-11 Haziran 2008

23.  Lizbon, Portekiz, 2008 Davetli Konuşmacı (Reducing intrathoracic sepsis in ICU patients) European Association for Cardiothoracic Surgery22. Yıllık kongresi, 13-17 Eylül 2008

24.  Selanik, Yunanistan, 2009 Akciğer tüberkülozonda cerrahi tedavi konusunda konferans. Panhelenik Society of Cardio-thoracic Surgery Annual Meeting. 2009

25.  Sun City, Güney Afrika Cumhuriyeti, 2009 Davetli Konuşmacı (Akciğer kanseri cerrahisi, bronşektazi cerrahisi, harabolmuş akciğer cerrahisi, Avrupa’da göğüs cerrahisi, dünyada göğüs cerrahisi eğitimi gibi konularda ayrı oturumlarda 8 adet konferans) G. Afrika Toraks Derneği Kongresi,  Ağustos 2009

26.  Elancourt, Paris, 2009 Öğretim Üyesi. ESTS School of Thoracic Surgery, 8-9 Ekim 2009

27.  Elancourt, Paris, 2010 Öğretim Üyesi. ESTS School of Thoracic Surgery, 15-16 Şubat 2010

28.  Üsküp, Makedonya, 2010 Üsküp Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde davetli konferans: Akciğer Kanserinde Modern Cerrahi Yöntemler, Ekim 2010

29.  Priştina, Kosova, 2010 Kosova Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde davetli konferans: Akciğer Kanserinde Modern Cerrahi Yöntemler, Ekim 2010

30.  Tiblis, Gürcistan, 2011 Tiblis Onkoloji Hastanesi’nde davetli konferans: Akciğer Kanserinde Endoskopik Ameliyat Yöntemi, Aralık 2010

31.  Lizbon, Portekiz, 2011 Surgery for pleural effsuion. European Association for Cardio-thoracic Surgery – Mezuniyet Sonrası Kurs. 2011

32. Barselona, İspanya, 2012 Principles of management of thoracic trauma. 2nd Joint Meeting on General Thoracic Surgery. Kasım 2012

33. Barselona, İspanya, 2012 Hydatid disease management when the great vessels are involved. 2nd Joint Meeting on General Thoracic Surgery. Kasım 2012

34. Barselona, İspanya, 2012 Medical treatment for hydatid disease. 2nd Joint Meeting on General Thoracic Surgery. Kasım 2012

35. Alma Ata, Kazakistan, 2014 Tek Port VATS Akciğer Ameliyatları. V. Kazakistan Cerrahlar Kongresi: Yeni Gelşen Cerrahi Teknikler. 21-25 Nisan 2014.

36. Bükreş, Romanya, 2014 Tek Port VATS Akciğer Ameliyatları. V. Romanya Sağlık Zirvesi – Tedavi Yöntemlerinde Alternatifler Toplantısı. 6 Mayıs 2014.

© 2021 Semih Halezeroğlu

EN